Nie da się ukryć, że każda kobieta dąży do tego aby być piękną. Każdego dnia wykonujemy więc szereg różnego rodzaju zabiegów pielęgnacyjnych na całe ciało. Nie stronimy również od licznych zabiegów kosmetycznych. Wiele kobiet stara się również eksponować swoje atuty i ukrywać wady. Eksperymentujemy więc ze strojem oraz z makijażem. Nie wolno jednak zapominać o tym, że oprócz odpowiedniego podkreślenia swojej urody, warto zadbać także o nasze naturalne piękno. Trzeba zaznaczyć, że wizytówką każdej kobiety jest zadbana cera. Nie da się jednak ukryć, że dbanie o cerę bywa dość problematyczną kwestią. Ułatwione zadanie mają rzecz jasna posiadaczki cer normalnych czy suchych. Nieco trudniej mają kobiety posiadające cerę wrażliwą czy naczynkową. Nie da się jednak ukryć, że najtrudniej mają kobiety, które mają cerę problematyczną. Cera trądzikowa wymaga odpowiednich zabiegów pielęgnacyjnych, a nierzadko również terapii dermatologicznych. Jak jednak należy o nią dbać w domowym zaciszu?

Co jest najważniejsze w pielęgnacji cery trądzikowej?

Nie da się ukryć, że cera problematyczna wymaga przede wszystkim dogłębnego oczyszczania. Taka cera nie wybacza błędów pielęgnacyjnych. Zbyt tłusty krem, zbyt treściwe serum czy niedokładnie zmyty makijaż mogą sprawić, że na naszej twarzy następnego dnia pojawią się zaskórniki i stany zapalne. Dlatego tak niezmiernie istotne jest to, aby każdego wieczora bardzo starannie wykonywać demakijaż. Pamiętajmy o odpowiednim doborze kosmetyku. Nie da się ukryć, że płyn micelarny nie jest wystarczający do dogłębnego oczyszczenia skóry twarzy. Po zmyciu makijażu płynem micelarnym, koniecznie musimy doczyścić skórę żelem oczyszczającym. Możemy też zastosować nieco inne rozwiązanie i oczyścić skórę olejkiem myjącym. Olejki myjące bardzo dokładnie usuwają wszelkie zanieczyszczenia, ale nie da się ukryć, że używane w niewłaściwy sposób mogą pogorszyć stan cery. Jeżeli używamy olejków myjących musimy bowiem pamiętać o tym, że niezbędne jest dokładne usunięcie wszelkich pozostałości olejku z naszej twarzy. Możemy w tym celu użyć specjalnej szmatki. Należy również mieć na uwadze, że zmywanie makijażu olejkiem myjącym wymaga używania wody o dość wysokiej temperaturze. Dlatego też osoby posiadające cerę problematyczną, ale jednocześnie wrażliwą, powinny unikać tej metody oczyszczania twarzy. Olejku myjącego nie zmyjemy bowiem chłodną czy nawet letnią wodą.

Dlaczego złuszczanie jest takie ważne?

Nie da się ukryć, że cera z wypryskami wymaga regularnego i systematycznego złuszczania. Dzięki złuszczaniu martwego naskórka nasza skóra mniej się zapycha. Ma również czas na regenerację. Nie da się ukryć, że peeling gruboziarnisty może być nieodpowiednim kosmetykiem do pielęgnacji cery problematycznej, zwłaszcza jeżeli mamy aktywne stany zapalne na twarzy. Dla osób borykających się z aktywnym trądzikiem znacznie lepszy będzie zabieg złuszczający w postaci peelingu enzymatycznego. Peeling enzymatyczny przeważnie nie zawiera drobinek. Dzięki zawartości enzymów bromelainy i papainy wykazuje on jednak silne działanie złuszczające. Peeling ma zazwyczaj postać proszku, który należy wymieszać z wodą lub hydrolatem w proporcji jeden do jeden. Uzyskaną gęstą maskę nakładamy na twarz i trzymamy na niej przez około piętnaście do dwudziestu minut. Aby zabieg był skuteczny musimy powtarzać go regularnie i systematycznie. Należy powtarzać aplikację peelingu chociaż dwa do trzech razy w tygodniu. Warto również od czasu do czasu udać się do gabinetu kosmetologii profesjonalnej, w którym zostanie nam wykonany peeling kawitacyjny. Jeśli stan naszej skóry się poprawi, możliwe będzie zastosowanie także mikrodermabrazji.

Poznaj liczne zalety kwasów

Nie ulega wątpliwości, że zabiegi złuszczające w postaci peelingów enzymatycznych to nie wszystko. Cera problematyczna i trądzikowa wymaga bowiem nieco bardziej intensywnego podejścia. Koniecznie trzeba zaznaczyć, że dla cery trądzikowej świetne będą kosmetyki z kwasami. Najczęściej do produkcji kosmetyków pielęgnacyjnych dla cery trądzikowej wykorzystuje się takie kwasy jak kwas salicylowy czy azaleinowy. Kosmetyki z kwasami wykazują silne działanie złuszczające, ale tylko przy regularnym stosowaniu. Wybrać możemy na przykład świetne sera i kremy z kwasami, które możemy wklepywać w naszą cerę każdego ranka. Nie da się ukryć, że ciekawym rozwiązaniem będzie również zakup toniku o właściwościach złuszczających.

Nie unikaj nakładania na twarz masek!

Każda posiadaczka cery tłustej oraz problematycznej powinna pamiętać, że maski należy dobierać ostrożnie i z rozmysłem. Nie każda maska nadaje się bowiem do stosowania na cerę trądzikową. Niektóre maski zawierają bowiem w swoim składzie liczne oleje, które mogą poważnie obciążyć naszą skórę. Dobrze będzie, jeżeli nauczymy się wybierać takie produkty, które będą miały na naszą cerę zbawienny wpływ. Świetnym wyborem będą wszelkiego rodzaju maski glinkowe. Śmiało możemy sięgać po maski z zieloną glinką oraz po te z glinką białą. Regularnie stosowane wspomogą walkę z zaskórnikami i oczyszczą naszą cerę z toksyn i zanieczyszczeń.
Podsumowując zebrane wyżej rozważania z łatwością można dojść do wniosku, że każdej kobiecie zależy na tym, aby jej cera prezentowała się jak najlepiej. Posiadaczki cer problematycznych mają jednak dość utrudnione zadanie. Koniecznie trzeba zaznaczyć, że w przypadku cer trądzikowych konieczne jest dogłębne oczyszczanie. Pamiętajmy więc o dokładnym demakijażu każdego dnia. Używajmy żelu oczyszczającego, olejku myjącego wraz z płynem micelarnym. Nie unikajmy również zabiegów złuszczających, które warto wykonywać przynajmniej dwa, trzy razy w tygodniu. Świetnie sprawdzą się w tej roli peelingi enzymatyczne. Dajmy szansę również kosmetykom z kwasami oraz maskom, zwłaszcza tym glinkowym,