Jaka dieta dla pięknych włosów?

Nie da się ukryć, że każda kobieta chciałaby mieć piękne włosy. Lśniące i długie włosy są bowiem symbolem atrakcyjności, seksapilu oraz płodności. Nic więc dziwnego, że płeć męską podświadomie ciągnie do pięknowłosych kobiet. Aby jednak móc cieszyć się zadbanymi i atrakcyjnymi włosami trzeba o nie kompleksowo zadbać. Przede wszystkim trzeba byłoby przyjrzeć się swojej diecie. Jeżeli każdego dnia zajadamy się fast foodami takimi jak pizza, kebab czy hamburger musimy się liczyć z tym, że prawdopodobnie niekorzystnie odbije się to na naszym wyglądzie. Z całą jednak pewnością możliwe jest wprowadzenie do swojej diety większej ilości produktów, które będą oddziaływać na nas pozytywnie. Przede wszystkim warto postarać się o to, aby w naszej diecie znalazła się duża ilość antyoksydantów. Nie unikajmy więc spożywania owoców, zwłaszcza tych jagodowych o ciemnych barwach. Godne polecenia są różowe oraz czerwone winogrona. Nie wolno zapomnieć również o tym jak wiele korzystnych dla zdrowia właściwości ma chociażby granat. Warto również zatroszczyć się o to, by w naszej diecie znalazło się całkiem sporo zielonych warzyw liściastych. Nie unikajmy szpinaku, rukoli czy sałaty lodowej. W sezonie na nowalijki warto sięgać po tą z własnego parapetu lub ogródka. Dobrze byłoby nie zapominać również o regularnym spożywaniu dobrej jakości mięsa i ryb bogatych w żelazo, które bardzo pozytywnie wpływa na stan włosów. Dieta to jednak nie wszystko i oprócz niej powinniśmy zastosować szereg zabiegów pielęgnacyjnych.

Czym charakteryzują się włosy suche i zniszczone?

Nie da się ukryć, że nie każda kobieta ma taki sam rodzaj włosów. W Polsce bardzo wiele kobiet ma włosy niskoporowate, które są dość łatwe w pielęgnacji. Wiele kobiet posiada również włosy średnioporowate, a pewna część również wysokoporowate. Nie da się ukryć, że to właśnie posiadaczki tych ostatnich stoją przed najtrudniejszym wyzwaniem pielęgnacyjnym, Dzieje się tak dlatego, że włosy wysokoporowate są niezwykle suche i ciężko je obciążyć jakimiś kosmetykami nawilżającymi. Dobrze byłoby gdybyśmy wiedziały jaki mamy rodzaj włosów, aby łatwiej móc dobrać do nich odpowiednią pielęgnację. Koniecznie trzeba zaznaczyć, że włosy suche posiadają zazwyczaj kobiety o włosach kręconych. Włosy kręcone są bowiem wysokoporowate z natury. Włosy suche i zniszczone możemy rozpoznać po tym jak zachowują się po umyciu. Jeżeli się puszą i ciężko jest nam zapanować nad nimi w dni o dużej wilgotności powietrza, istnieje duże prawdopodobieństwo tego, że nasze włosy potrzebują intensywnej regeneracji. Włosy zniszczone mają również tendencję do rozdwajania się. Nie da się ukryć, że rozdwojone końcówki nie tylko nie prezentują się atrakcyjnie, ale również nie rosną. Ciężko nam więc będzie uzyskać upragnioną długość, jeżeli nasze włosy są zniszczone. Konieczne będzie ich regularne podcinanie oraz wykonywanie zabiegów pielęgnacyjnych dostosowanych do potrzeb naszych włosów.

Nawilżaj i odżywiaj swoje włosy

Nie da się ukryć, że włosy zniszczone i suche potrzebują intensywnego odżywienia i regeneracji. Maska emolientowa jest więc doskonałą propozycją dla wszystkich posiadaczek włosów suchych oraz zniszczonych. Należy jednak pamiętać o odpowiedniej aplikacji. Najlepiej jeżeli przed nałożeniem maski wykonamy zabieg olejowania włosów. Olejowanie włosów to bardzo popularna metoda dbania o włosy, zwłaszcza te długie. Aby wykonać zabieg wystarczy użyć oleju, takiego jak na przykład olej lniany. Najlepiej przed nałożeniem oleju spryskać włosy wodą lub hydrolatem. Potem warto nałożyć na nie niewielką ilość odżywki. Następnie należy wmasować olej we włosy. Pamiętajmy jednak by nie robić tego u samej ich nasady. Olej na włosach należy trzymać przez określoną ilość czasu. Najlepiej jeżeli będziemy go tam trzymać minimum trzydzieści minut. Jeżeli nasze włosy są bardzo suche i zniszczone idealnym rozwiązaniem będzie jednak pozostawienie na nich odżywki na jeszcze dłuższy okres czasu. Olej warto zmyć z włosów łagodnym szamponem bez silnych detergentów w składzie. Następnie na włosy warto nałożyć bogatą w emolienty maskę. Dobrze sprawdzają się kosmetyki dedykowane włosom suchym, pozbawionym sprężystości. Maskę trzymajmy na włosach minimum godzinę. Dobrze jeżeli na włosy nałożymy czepek i ręcznik, gdyż w cieple składniki aktywne zawarte w masce mają większą szansę wniknąć w strukturę włosa.
Podsumowując zebrane powyżej rozważania z łatwością można wysnuć wniosek, że zadbane długie włosy dodają każdej kobiecie atrakcyjności. Nie ulega jednak wątpliwości, że o włosy należy odpowiednio zadbać. Warto wiedzieć jaki rodzaj włosów mamy. Jeżeli nasze włosy są z natury niskoporowate mamy dość proste zadanie. Jeśli jednak nasze włosy są kręcone, wysokoporowate i zniszczone, nasze zadanie jest dużo bardziej skomplikowane. Jeżeli jednak będziemy przestrzegać kilku prostych zasad uda nam się poprawić wygląd naszych włosów. Przede wszystkim warto pamiętać o zdrowej, zbilansowanej diecie bogatej w mnóstwo składników odżywczych. Nie zapominajmy więc o częstym spożywaniu warzyw i owoców, zwłaszcza tych surowych. Należy również zaznaczyć jak ważne jest częste picie wody. Dobrze byłoby również pamiętać o regularnym podcinaniu włosów. Nie da się również ukryć, że powinno się zadbać o właściwe nawilżenie zniszczonych włosów. Nie unikajmy więc bogatych emolientowych masek. Dobrym pomysłem będzie również olejowanie włosów. Jeżeli chcemy wzmocnić swoje włosy od wewnątrz możemy pomyśleć także o stosowaniu rozmaitych suplementów. Na włosy świetnie działają też zioła, zwłaszcza pokrzywa oraz mięta. Nie da się ukryć, że zioła zadziałają tylko wówczas, gdy będziemy pamiętać o ich regularnym i systematycznym piciu.