Serum to wyjątkowy kosmetyk, który bardzo intensywnie działa. Jego oddziaływanie na naszą skórę jest bardzo silne i może zdziałać cuda. Warto jednak dowiedzieć się, jak stosować serum, kiedy i jak długo.

Choć wiele kobiet uważa, że zakup tego preparatu jest zbędnym wydatkiem, to nie jest to zgodne z prawdą. Serum jest bowiem bardzo nowoczesnym kosmetykiem, który charakteryzuje się szybkim i bardzo intensywnym działaniem nie tylko na naskórek, ale również na nieco głębsze partie cery. Jest bardzo wydajne, a przy tym skutecznie poprawia wygląd, kondycję i zdrowie skóry. Nie musimy stosować serum przez cały czas. Wystarczy zafundować sobie intensywną kurację przez pewien, dość krótki czas, a z pewnością nasz wygląd znacznie się poprawi, a cera stanie się skutecznie nawilżona i odżywiona.

Wyjątkowy skład serum

Szczególną zaletą tego preparatu jest jego skład. Niemal zawsze składa się on z silnie działających składników. Jeśli wybierzemy naturalny produkt, otrzymamy kosmetyk wykonany niemal w 100% ze składników pochodzenia naturalnego, które wykazują aktywne oddziaływanie na cała skórę. Nieco tańsze produkty często są preparatami o nieco gorszym składzie. Zdarza się, że tylko część składników pochodzi z naturalnych substancji, a reszta to składniki chemiczne. Ich działanie na skórę bywa również bardzo silne i znacznie szybciej widoczne niż np. w przypadku naturalnych preparatów. Jednak po dłuższym czasie takie działanie może okazać się wyniszczające dla cery. Aby temu zapobiec, wybierajmy produkty o naturalnym składzie, pozbawione składników konserwujących, parabenów oraz szkodliwych substancji zapachowych czy zmieniających konsystencję tego preparatu. Najistotniejszą cechą naturalnych kosmetyków jest to, że mają wielką ilość bardzo cennych składników odżywczych dla skóry. Serum, w którego składzie znajdziemy niemal same składniki aktywne może w błyskawicznym czasie odżywić i zregenerować cerę.

Serum działa szybko, intensywnie i głęboko

Ogromną zaletą tego preparatu jest to, że wykazuje on bardzo silne działanie. W kremach do twarzy czy nawet maseczkach ilość składników aktywnych i różnorodnych substancji odżywczych jest znacznie mniejsza. W dużej mierze wynika to z faktu, że nie chcemy rozleniwić naszego organizmu i skóry, bowiem zależy nam, by czerpały składniki odżywcze np. z diety. Jednak w sporadycznych przypadkach, gdy chcemy nawilżyć skórę po upalnym lecie, bądź odżywić i zregenerować po zimie, warto wykorzystać w tym celu serum, które błyskawicznie poprawi wygląd i kondycję skóry. W takich przypadkach warto korzystać z serum przez kilka dni pod rząd, a cera błyskawicznie zregeneruje się i będzie wyglądać doskonale. Kolejną, bardzo ważną zaletą serum jest fakt, że jego skład został opracowany w taki sposób, by jego najbardziej wartościowe składniki docierały nie tylko do samego naskórka, ale również do głębiej położonych warstw skóry. W ten sposób jego działanie utrzymuje się znacznie dłużej, jest bardziej intensywne i o wiele bardziej widoczne. Wynika to przede wszystkim z faktu, że molekuły tego preparatu są znacznie mniejsze, przez co nie mają problemu z wnikaniem głęboko w warstwy skóry.

Doskonały kosmetyk do każdego rodzaju skóry

Choć serum działa bardzo intensywnie, to jest przy tym niezwykle uniwersalnym preparatem kosmetycznym. Doskonale poradzi sobie z każdym problemem skóry, skutecznie poprawiając jej wygląd, zdrowie i kondycję. W każdym serum znajdziemy składniki, które opóźniają procesy starzenia się skóry, nawilżają ją, a także regenerują i odżywiają. Dzięki bogatemu składowi kosmetyku udaje się efektywnie pokonać działanie wolnych rodników, usunąć zanieczyszczenia czy odbudować ochronny płaszcz hydro-lipidowy skóry. Dodatkowo, wiele kosmetyków zalecanych jest także przy konkretnych problemach ze skórą, jak choćby skłonność do wyprysków, nadmierne wydzielanie sebum, pękające naczynka czy silne przesuszenie. Nie musimy jednak wybierać zbyt specjalistycznych produktów kosmetycznych. Jeśli zdecydujemy się na naturalne serum z pewnością osiągniemy zamierzony efekt i skutecznie wypielęgnujemy cerę, poprawiając jej zdrowie i wygląd. Warto także zaznaczyć, że zdecydowanie najlepsze efekty osiągamy, kiedy z serum korzystamy kilka razy do roku, codziennie, przez na przykład 2-3 tygodnie. Po tym czasie możemy zaprzestać korzystania z tego kosmetyku i powrócić do codziennej aplikacji kremów do twarzy i wspomagania się maseczkami. Jeśli jednak zaczną się znów jakiekolwiek problemy ze skórą, na przykład jej przesuszenie po lecie, czy podrażnienie po zimowych mrozach, warto znów powrócić do okresowego wykorzystywania serum w codziennej pielęgnacji cery.

Jak korzystać z serum?

Serum jest bardzo skutecznym i niezwykle wydajnym produktem. Zwykle nawet niewielka ilość tego specyfiku wystarczy na jednorazową aplikację. Dzięki temu, że konsystencja tego produktu jest płynna, zwykle wystarczy zaledwie kilka kropel, aby rozprowadzić serum na powierzchni całej twarzy i szyi. Chcąc zastosować ten preparat pamiętajmy, że nie jest to preparat zastępczy. Nie może zastąpić nam kremu na dzień czy na noc. Najlepiej jednak, aby zaaplikować serum pod krem, wówczas jego działanie będzie najlepsze, a krem dodatkowo będzie chronił naszą skórę. Przed nałożeniem serum należy dokładnie oczyścić skórę. Jedynie dobrze oczyszczona cera może skutecznie wchłaniać substancje aktywne całą swoją powierzchnią i nie przyjmować przy tym żadnych zanieczyszczeń. Dopiero po dokładnym oczyszczeniu skry można nanosić na jej powierzchnię preparat kosmetyczny. Kiedy już serum wchłonie się w skórę, co może trwać do kilku minut, możemy nałożyć krem na dzień lub na noc. Tak wykonana pielęgnacja cery będzie skutecznie regenerować i odżywiać naszą skórę każdego dnia.