Manicure hybrydowy stał się niezwykle popularny już jakiś czas temu. Co wpływa na to, że jest on tak chętnie wykorzystywany? Dlaczego wiele osób decyduje się na ten zabieg? Czy rzeczywiście może on niszczyć nasze paznokcie?
Manicure hybrydowy od pewnego czasu cieszy się ogromną popularnością. Jest bardzo trwały, wygodny, zapewnia gładkość i wspaniały wygląd naszych paznokci nawet do trzech tygodni. Co więcej, daje również znacznie więcej możliwości ozdabiania paznokci niż tradycyjny manicure. Jest więc nie tylko bardzo wygodną formą wykonania wspaniałych ozdób i poprawy wyglądu dłoni, ale również niezwykle ciekawą.
Możliwości, jakie daje manicure hybrydowy
Ogromną zaletą tego rodzaju manicureu jest to, że pozwala na niemal nieograniczona ilość wykonania zdobień. Płytka paznokcia może być idealnie gładka, bądź chropowata. Może być matowa, zamszowa, czy imitować lusterko. Może mieć również wtopione dżety, brokat czy cekiny. Wszystko zależy przede wszystkim od naszego stylu, wyobraźni i tego, na co mamy ochotę. Zaś sama metoda wykonania tych paznokci bez wątpienia umożliwi nam niemal nieskończoną ilość zdobień na paznokciach.
Manicure hybrydowy, a zdrowie i kondycja paznokci
W ostatnim czasie pojawia się coraz więcej przeciwników tej metody ozdabiania paznokci. Twierdzą oni, że taka forma wykonania manicure wysusza płytkę paznokcia, jest szkodliwa dla zdrowia i może wywołać reakcje alergiczne. Jednak nie jest to prawdą. Specjaliści potwierdzają, że takie efekty mogą się zdarzyć w przypadku, gdy nieumiejętnie wykonamy zabieg, bądź kiedy wykonamy go na zbyt słabych i poniszczonych paznokciach. Jeśli więc mamy słabe, łamliwe i rozdwajające się paznokcie, taka forma manicure z pewnością nie spełni naszych oczekiwań i dodatkowo pogorszy stan płytki paznokcia. Wynika z tego, że manicure hybrydowy nie jest po prostu dla każdego. Jeśli w ostatnim czasie miałaś problemy zdrowotne, wyniszczającą dłonie pracę, czy zauważasz u siebie problemy z paznokciami – lepiej zrezygnuj z tej formy ozdabiania swoich rąk. Sporadycznie zdarzyć mogą się również reakcje alergiczne na niektóre substancje zawarte w hybrydzie. Jeśli wiec po nałożeniu poczujemy dyskomfort w okolicy płytki paznokcia, należy jak najszybciej usunąć z niej preparat.
Co jest lepsze, manicure hybrydowy czy tradycyjny?
Wiele osób wciąż zadaje sobie to pytanie. Zwolennicy tego rodzaju zabiegów uważają, że hybryda pozwala na znaczna oszczędność czasu i pieniędzy. Wykonanie zabiegu raz na trzy tygodnie wydaje się być wyjątkowo wygodne. Ponadto, można zrobić znacznie więcej ciekawych zdobień niż w przypadku tradycyjnej formy manicure. Jednak przed zastosowaniem hybrydy należy zawsze zwrócić uwagę na jej skład. Nie wszystkie substancje zawarte w tym specyfiku są w pełni bezpieczne dla naszego zdrowia, a niektóre w najbliższym czasie mają zostać całkowicie zakazane. Jeśli jednak wybierzemy preparat, który nie zawiera tych szkodliwych substancji, taka forma zabiegu nie powinna być w żaden sposób szkodliwa dla naszego zdrowia czy kondycji paznokci. Przeciwnicy wykonywania tego zabiegu wskazują również na możliwości uszkodzenia macierzy paznokcia i wywołania ciężkich chorób z powodu stosowania lampy UV do utwardzania hybrydy. Choć brakuje badań, które potwierdzałyby tę teorię, coraz więcej salonów kosmetycznych rezygnuje z wykorzystywania lampy UV podczas tego zabiegu, a wybiera lampy LED. Jest to zdecydowanie lepszy sposób na utwardzenie płytki paznokcia w krótkim czasie i w bardzo trwały sposób. Pamiętajmy także, że do przesuszenia płytki paznokcia może dojść z powodu zbyt długiego utrzymywania hybrydy na paznokciach. Aby temu zapobiec powinno się nosić takie paznokcie nie dłużej niż 12 dni.
Jak ściągnąć hybrydę z paznokci w sposób bezpieczny i skuteczny?
Ściąganie hybrydy nie jest wcale tak trudne, jakby mogło się wydawać. Powinniśmy jednak pamiętać, że należy to zrobić w odpowiednim czasie i w konkretny sposób. Jeśli nie zadbamy o podstawowe zasady możemy spodziewać się, że płytka paznokcia szybko stanie się łamliwa, zacznie się rozdwajać i będzie bardzo słaba. Przede wszystkim, nie można stosować środków chemicznych do zmycia preparatu z paznokci. Powinni się wykorzystać waciki nasączone w specjalnym preparacie do zdejmowania hybrydy. Powinno się waciki położyć na każdym paznokciu, a następnie owinąć palce folią spożywczą. Po odczekaniu kilku-kilkunastu minut, pod wpływem ciepła i działania preparatu dojdzie do usunięcia substancji utrzymującej hybrydę na płytce paznokcia. Później będzie można ją w prosty sposób usunąć z płytki paznokcia za pomocą drewnianego patyczka. Pamiętajmy jednocześnie, że zdrapywanie, odrywanie, spiłowywanie czy nawet odgryzanie hybrydy z powierzchni paznokcia jest absolutnie niedopuszczalne i należy całkowicie powstrzymać się od takich praktyk. Mogą one spowodować poważne uszkodzenie płytki paznokci, wyniszczą ich strukturę i spowodują wiele uszkodzeń.
Po zdjęciu hybrydy z paznokci powinno się zafundować płytce paznokci regenerację. Można w tym celu zastosować jakąś skuteczną i niezbyt agresywną odżywkę, która wzmocni paznokcie, naprawi ich strukturę, poprawi kondycję oraz utwardzi je. Wstrzymajmy się przed założeniem kolejnych ozdób na paznokcie choć przez pewien czas. Pozwólmy paznokciom na regenerację, wykonajmy maseczkę na dłonie, wykorzystajmy preparaty nawilżające i rozmasujmy skórę wokół paznokci. To z pewnością pobudzi krążenie krwi w opuszkach palców i dostarczy wiele cennych składników również do tych odległych partii naszego ciała. Po kilku dniach będzie można znów pomyśleć o wspaniałych ozdobach na swoje paznokcie, wykonać kolejny, niezwykle piękny manicure hybrydowy i zachwycać się wspaniałymi, zadbanymi dłońmi.