Rodzaj makijażu najlepiej jest oczywiście dopasować do okazji. Zazwyczaj makijaż dzienny jest nieco bardziej stonowany niż makijaż przeznaczony na wieczór. Jednak jest coś jeszcze, co warto uwzględnić wybierając tak zwane kolorowe kosmetyki. W każdym sezonie można zauważyć przewagę pewnych trendów w makijażu. Na co warto zwrócić uwagę w tym sezonie?

Utrzymujący się trend – makijaż holograficzny

Ten trend można było zauważyć już w zeszłym sezonie i można mieć pewność, że utrzyma się on także i w nowym. Nowe linie kosmetyków holograficznych są bowiem nadal wypuszczane przez producentów i projektantów. Co ważniejsze – ten makijaż nadal jest chętnie stosowany. Co prawda większość kosmetyków dających efekt holograficzny nadaje się raczej jako uzupełnienie makijażu wieczorowego, jednak są i osoby, które chętnie wykorzystają zmieniające się kolory także w makijażu dziennym. Jakie kosmetyki są szczególnie użyteczne, jeśli chodzi o holograficzny makijaż?
Najlepsze efekty dają nadal cienie do powiek. To tam producenci uzyskują zazwyczaj najlepszą zmianę koloru w zależności od kąta padania światła. Obecnie możliwe jest uzyskanie zupełnie dwóch innych kolorów, co można wykorzystać zwłaszcza w makijażach artystycznych. Holograficzne cienie do powiek zazwyczaj są w formie kremu lub musu, ale można spotkać je także w tradycyjnej formie. Warto jednak wybrać takie, które będą najlepsze do nakładania, aby uzyskać powierzchnię jak najlepiej odbijającą światło.
Makijaż holograficzny to nie tylko oczy. Obecnie okazuje się, że ten efekt można uzyskać także w przypadku rozświetlacza. Taki rozświetlacz można rozpoznać od razu po otworzeniu opakowania, ponieważ pełną gamę kolorów można uzyskać jedynie poprzez ich odpowiednie połączenie. Rozświetlacz, który daje prawdziwi efekt holograficzny nie jest zazwyczaj dobry do wykorzystania w makijażu dziennym. To typowa propozycja na makijaże wieczorowe. Rozświetlacz należy nałożyć na górną część kości policzkowych. W przypadku rozświetlacza holograficznego konieczne bywa nałożenie go na większą powierzchnię. Warto przy tym pamiętać, że rozświetlacz holograficzny nie może być kosmetykiem matowym, dlatego nie jest wskazany w przypadku skóry z niedoskonałościami.
Kolejnym kosmetykiem holograficznym są oczywiście holograficzne lakiery do paznokci. Należy pamiętać, że większość kosmetyków określanych jako holograficzne nie pozwala na uzyskanie pełnego przechodzenia przez wszystkie kolory tęczy. Zazwyczaj uzyskany efekt dotyczy dwóch kolorów, które dość płynnie przechodzą jeden w drugi. Tak samo jest w przypadku lakierów. Efekt holograficzny często uzyskiwany jest po prostu dzięki takiemu dodatkowi jak brokat. Dobrze jest jednak, by drobinki brokatu były jak najdrobniej zmielone, ponieważ wtedy manicure można dopasować do różnych kreacji.

Jakie są inne ciekawe trendy w makijażach?

Modny makijaż niekoniecznie musi opierać się na efekcie holograficznym. Nadal modny może być makijaż, który pozwala na uzyskanie jak najbardziej naturalnego efektu, jednak nadal do jego wykonania potrzebne są odpowiednie kosmetyki. Naturalny makeup w tym sezonie można uzyskać przez zastosowanie kosmetyków dających nieco perłowy efekt. To właśnie dzięki nim uzyskuje się delikatny połysk, który jest charakterystyczny dla naturalnej cery bez żadnych niedoskonałości. Powodem stosowania kosmetyków w takim makijażu jest to, że istnieje bardzo niewiele osób, które mogą pochwalić się taką skórą. Na szczęście specjalne podkłady i korektory pozwalają ukryć wszystkie niedoskonałości w taki sposób, by makijaż wyglądał na całkowicie naturalny.
Nadal w makijażu można wykorzystać to, co było proponowane na wybiegach już wcześniej. Chodzi o kolorowy eyeliner. Dzięki niemu można narysować nie tyko oryginalną kreskę na górnej, ale także na dolnej powiece. Niektórzy uważają, że warto dopasować kolor eyelinera do koloru używanej szminki. Dzięki temu całość będzie współgrała kolorystycznie. Innym sposobem wykorzystania kolorowego eyelinera jest podkreślenie wyłącznie oczu. Reszta makijażu powinna być wtedy jak najbardziej stonowana.

Inne trendy na lato, inne na zimę

Decydując się na skorzystanie z podpowiedzi osób zajmujących się zawodowo makijażem i modą warto zwrócić uwagę na to, by dopasować makijaż do danej pory roku. Można zauważyć, że bardziej odważne makijaże z użyciem dużej ilości kolorowych cieni do powiek są dobre do wykorzystania jesienią i zimą, natomiast na wiosnę i lato proponowane są raczej bardziej subtelne rozwiązania. Nie chodzi tu tylko o wygląd makijażu, ale także kwestie praktyczne.
W zimowym makijażu można wykorzystać także smoky eyes. Ten trend jest nadal nieśmiertelny i można zauważyć, że jest wykorzystywany nie tylko na ulicach, ale także w filmach. Efekt, który można uzyskać dzięki smoky eyes nie będzie jednak dobry latem, właśnie z powodu ryzyka rozmywania się makijażu. Dlatego też warto o tym pamiętać i pozostawić tego typu makijaż na chłodniejsze dni.
Latem trudno jest zabezpieczyć makijaż w taki sposób, aby nie rozmywał się. Dlatego lepiej jest postawić na rozwiązania minimalistyczne, które można również lepiej zabezpieczyć. Latem warto postawić na delikatny makijaż pastelowymi cieniami bez użycia maskary. Ten trend wydaje się nieco nowatorski, ponieważ do tej pory we wszystkich makijażach można było zobaczyć zazwyczaj nie tylko użycie tuszu, ale także sztucznych rzęs. Tymczasem makijaż bez użycia maskary wygląda bardzo lekko. Brak konieczności używania maskary wodoodpornej latem ratuje także często kondycję rzęs.
Oczywiście istnieją sposoby, które pomagają zabezpieczyć każdy makijaż. Warto tu zwrócić uwagę zarówno na specjalne kosmetyki o większej trwałości oraz o preparaty stosowane na gotowy make-up.