Atrybutów piękna, zwłaszcza kobiecego jest bardzo wiele. Najczęściej dotyczą one typowo kobiecej sylwetki. A co za tym idzie wymieniane są takie części ciała jak: piersi, biodra, czy nogi. Oprócz tego, równie często podkreśla się również wygląd nóg, czy zalotne spojrzenie oraz ponętne usta. Poza tym płeć męska często zatrzymuje nieco dłużej swój wzrok na… włosach!

Coś, co budzi zachwyt u mężczyzn, niekoniecznie kobietom sprawia radość na co dzień. Która z pań bowiem nigdy nie kierowała obraźliwym inwektyw pod adresem fryzury, która aktualnie zdobi jej głowę. Drodzy panowie, musicie wiedzieć, że to całkowicie normalne zachowanie. Co więcej niejednokrotnie źle układające się pasma mogą nawet… wpłynąć na przebieg całego dnia waszej partnerki, zatem… bądźcie ostrożni! Pamiętajcie również, że kobieta zmienną jest. Jednego dnia pragnie mieć burzę loków, by następnego ściąć je w modnego pazia.

Stylizacja, która odpowiada naszej osobowości oraz kształtowi twarzy

Panie bardzo często bywają impulsywne. Przestrzegamy jednak, by do zmiany fryzury podchodzić nieco bardziej przemyślanie. Nie warto bowiem ślepo podążać za tym, co lansuje moda. To, co świetnie podkreśla atuty modelki na fotografii, niekoniecznie może się sprawdzić w naszym przypadku. Zatem na co warto zwrócić uwagę?

Przede wszystkim weźmy pod uwagę kształt twarzy oraz strukturę włosa. Loki, czy falowane pasma niekoniecznie korzystnie zaprezentują się w długości do ucha. Ponadto weźmy pod uwagę również tryb życia, jaki prowadzimy. Przemyślmy, ile codziennie czasu jesteśmy w stanie poświęcić na stylizację całej fryzury. Niejednokrotnie zaopatrzyć się będziemy musieli w taki narzędzia fryzjerskie, jak: lokówka, prostownica, czy suszarka. Jeśli ten sposób działania nie jest bliski, zawsze można też dokupić więcej wsuwek oraz gumek i na przykład: stworzyć finezyjne upięcie, koka, albo warkocz!

Zmiana fryzury już w kilka minut!

Nie każdy jednak jest skłonny na radykalne zmiany. Możliwe, że nasza stylizacja wymaga tylko lekkiego odświeżenia, albo małej ingerencji fryzjerskiej. Bardzo często paniom, które posiadają pasma sięgające do pasa, albo przynajmniej połowy pleców, proponowana jest grzywka! Taki mały dodatek, a może całkowicie odmienić rysy twarzy! Co więcej, jeśli efekt nie będzie taki, na jaki czekaliśmy, zawsze można ponownie wpiąć obcięte włosy i przytrzymać je na wsuwkami.

Grzywka to ostatnio coraz modniejszy trend! Nic w tym dziwnego. Nie tylko dodaje dziewczęcego uroku, ale i ożywia. Polecana jest zwłaszcza paniom o wysokim czole. Jest to również mały patent na ukrycie zmarszczek na czole! Modana opadające pasma na czole zatacza znacznie większe kręgi. Coraz więcej aktorek i piosenkarek decyduje się na taki dodatek nad oczami.

Kiedy fryzura nie spełnia naszych oczekiwań….

Postawienie pierwszego kroku w salonie fryzjerskim już wymaga odwagi. Poddanie się pod nożyczki fryzjerki to następne poczynania. Wszystko jest cudowne, gdy fryzura jest zgodna z naszymi oczekiwaniami, a efekt jest spektakularny. Raczej nikt nie zakłada z góry czarnego scenariusza. Jednakże, nawet doświadczony fryzjer może mieć gorszy dzień. Grzywka może okazać się totalnie niedopasowana do kształtu twarzy. Ponadto pasma mogą być za długie, za krótkie, albo zbyt gęste.

Przestrzegany także przed samodzielną zabawą w salon fryzjerski. Takie zachowanie może bowiem przynieść więcej szkody, niż pożytku!

Ups…Ratunku! Czyli jak sprawić, by grzywka szybko odrosła?

Przede wszystkim nie należy panikować, ani uderzać w melancholijne nuty. To tylko włosy, które na pewno prędzej, czy później odrosną. Po drugie mamy do dyspozycji przeróżne stylizacyjne dodatki, które pomogą okiełznać pasma. Trzecia rzecz- na rynku dostępne są przeróżne preparaty. Pomogą one przyspieszyć proces odrastania grzywki.

Trzeba także patrzeć realnie- proces odrastania będzie trochę trwał. Średnio włos rośnie około jednego do dwóch centymetrów na miesiąc! Szczęśliwe są zatem te panie, które wygrały w batalii o dobre geny i ich pasma rosną jak szalone!

Na szczęście nie musimy siedzieć z założonymi rękami. Już teraz warto zaopatrzyć się w pewne produkty żywieniowe i wspomagać cały proces od środka. W jaki sposób? Oczywiście za pomocą witamin i składników mineralnych!

Dieta na szybki porost włosów

Dieta jest bardzo często, szkodliwie mylona z procesem odchudzania się. Prawdopodobnie bowiem sięgamy po ustalony jadłospis tylko wtedy, gdy pragniemy pozbyć się nadprogramowych kilogramów. Natomiast spostrzeganie odpowiednio skomponowanego menu jako elementu zdrowego stylu życia, jest odpowiedniejsze i wnosi więcej dobrego na co dzień.

O tym, że warto spożywać regularnie owoce i warzywa wie chyba każdy i to od najmłodszych lat. Natomiast, aby pobudzić do wzrostu cebulki włosów, warto zwiększyć występowanie na talerzu pewnych produktów. Przede wszystkim pozytywnie na pasma działają owoce i warzywa, które zawierają betakaroten. Można go znaleźć, między innymi w: pomidorach, sałacie, marchewce, szczypiorku, natce pietruszki, czy w koperku. Najlepiej, gdy ukryte witaminy dostarczamy na surowo, bez dodatkowej obróbki termicznej.

Ponadto od czasu do czasu warto sięgać po: soczewicę, soję, czy inne warzywa strączkowe. Przydatne włosom są też kasze, w szczególności gryczana, jaglana, a także komosa ryżowa.

Nie obejdzie się również bez białka. Najlepiej dostarczać je organizmowi poprzez mięso, a także ryby. Nie zaszkodzą także jaka, sery, czy kefir.