Każda kobieta, niezależnie od wieku chce cieszyć się piękną i gładką skórą swej twarzy. Niemniej czasem niełatwo wyjść naprzeciw swojemu zegarowi biologicznemu i sprawić by nasza skóra była pozbawiona zmarszczek oraz wszelkich innych niedoskonałości. Wówczas to z pomocą przychodzą nam sprawdzone gabinety kosmetyczne. Zatem jak skutecznie odmłodzić naszą twarz?

To pytanie często zadaje sobie wiele kobiet na twarzy których pojawiły się pierwsze kurze łapki i inne niedoskonałości. Czasem nadchodzi czas, że dotychczas stosowane kremy czy serum zaczyna zawodzić i nie osiągamy w pełni pożądanych efektów. W takiej sytuacji warto zwrócić się o pomoc do profesjonalnego gabinetu kosmetycznego, w którym dzięki nowatorskim zabiegom kosmetycznym będziemy mogli na nowo cieszyć się gładką oraz piękną skórą. Zatem w jaki sposób najskuteczniej odmłodzić naszą twarz?

Jaki wybrać gabinet kosmetyczny, aby być w pełni zadowolonym ze swego wyglądu?

Gdy w naszej głowie zrodzi się myśl, że nadszedł odpowiedni czas, aby popracować nad wyglądem twarzy, warto dobrze zastanowić się nad wyborem właściwego gabinetu kosmetycznego. Do wykonania ewentualnych korekt na naszej twarzy, zawsze warto wybrać doświadczonych specjalistów, którzy cieszą się nienaganną opinią wśród licznej rzeszy klientów.
Obecnie na rynku kosmetycznym nie brakuje profesjonalnych gabinetów świadczących usługi na bardzo wysokim poziomie. Pracujący w nich kosmetolodzy zdają sobie świetnie sprawę z tego, że każda cera potrzebuje czegoś innego, dlatego też do każdego przypadku podchodzą bardzo indywidualnie.
Przed wykonaniem zabiegu przeprowadzają oni zazwyczaj z klientem rzetelny wywiad, który określa cel wizyty oraz wskazuje rodzaj planowanych zabiegów kosmetycznych. Ponadto doświadczeni specjaliści w tej dziedzinie pomagają klientowi w dobraniu odpowiedniej pielęgnacji domowej, która to jest kluczem do odniesienia sukcesu. Aby cieszyć się piękną cerą należy codziennie rano i wieczorem myć ją oraz smarować odpowiednimi kremami. Odpowiednie dobranie kosmetyków jest kluczowym zadaniem, aby móc cieszyć się zdrową oraz piękną cerą przez długie lata. Poprzez kuteczne zbiegi pielęgnacyjne każdy z nas wspomaga naturalne procesy skóry oraz stymuluje ją do regeneracji oraz odbudowy naskórka.
Podczas wykonywanych zabiegów kosmetycznych niezwykle istotne jest odpowiednie oczyszczenie skóry oraz złuszczenie naskórka. Kolejnym niezwykle ważnym elementem każdego zabiegu kosmetycznego jest wprowadzenie odpowiednich substancji aktywnych wspierających pracę komórek.
Masaż twarzy, szyi czy dekoltu wykonywany w czasie każdego zabiegu skutecznie rozluźnia napięcie tej okolicy przywracając jej witalność oraz zdrowy wygląd. Ponadto pobudza krążenie krwi odżywiając komórki oraz wspomagając mikrocyrkulację. Odpowiedni masaż twarzy pobudza także aktywność włókien mięśniowych, które wraz z włóknami kolagenowymi odpowiadają za utrzymanie odpowiedniej struktury twarzy.

Lifting termiczny – niezwykle skuteczny zabieg dla każdej kobiety borykającej się ze zmarszczkami.

Jest to zabieg który warto wykonać, gdy zauważymy, że nasza skóra utraciła swoją dotychczasową jędrność i pojawiły się pierwsze zmarszczki, a kształt naszej twarzy się zmienił w bardzo widoczny sposób. Urządzenie, które wykorzystywane jest podczas tego rodzaju liftingu, emituje specjalne, czerwone światło, które to podgrzewa skórę właściwą oraz znacznie obkurcza włókna kolagenowe. Dzięki temu, dotychczas wiotka skóra staje się jędrniejsza oraz bardziej elastyczna. Efekt liftingu termicznego jest widoczny od razu po zabiegu, niemniej podgrzane komórki nawet po jego zakończeniu będą cały czas się regenerować oraz produkować kolagen.
Warto wiedzieć o tym, że lifting termiczny można zastosować nie tylko na twarz, lecz także na całe ciało. Kobiety, które jeszcze nie ukończyły 35 roku życia, wystarczy, że na zabieg ten zdecydują się raz na jakiś czas. Natomiast starsze panie powinny pomyśleć o całej serii, czyli od czterech do sześciu zabiegów z zachowaniem dwutygodniowej przerwy pomiędzy każdym zabiegiem.

Resurfacing twarzy – innowacyjny zabieg laserowy.

Jest to niezwykle skuteczny zabieg kosmetyczny polegający na zastosowaniu lasera, który likwiduje tysiące niewidocznych uszkodzeń skóry naszej twarzy. Dzięki temu nowatorskiemu zabiegowi nasza skóra dostaje bodziec do regeneracji i dotychczasowe zmarszczki stają się płytsze, przebarwienia rozjaśnione, pory mniej widoczne, naskórek wygładzony, natomiast blizny potrądzikowe mocno spłycone.
Resurfacing twarzy może być stosowany zarówno profilaktycznie, jak również podczas pojawienia się pierwszych zmarszczek. Gdy są one mocno widoczne wówczas należy wykonać od dwóch do czterech zabiegów co trzy miesiące.

Endermolift – nowatorska metoda usuwania zmarszczek.

Jest to nowoczesna metoda, która polega na pobudzeniu do działania naturalnie występujących w skórze substancji, które to odpowiadają za jej młody wygląd, gładkość oraz witalność. Endermolift jest wyjątkowo delikatnym zabiegiem, który opiera się na przeprowadzeniu skutecznego masażu mechanicznego. W czasie trwania zabiegu głowica urządzenia, którym wykonuje się endermolift musi się odpowiednio poruszać, a każdy jej ruch tworzy podciśnienie, które pobudza do produkcji kwasu hialuronowego oraz wytwarzania się kolagenu. Endermolift jest skutecznym zabiegiem rozświetlającym skórę, wygładzającym zmarszczki, poprawiającym gęstość skóry, wyszczuplającym i ujędrniającym skórę twarzy oraz skutecznie redukującym cienie oraz obrzęki pod oczami. W celu uzyskania zadowalających i długo widocznych efektów należy wykonać serii dziesięciu zabiegów.
Wiele kobiet nie może pogodzić się ze swoim wyglądem i decyduje się na inwazyjne, czasem bardzo drastyczne operacje plastyczne. Przed podjęciem takiej decyzji warto znaleźć złoty środek, który pozwoli nam czuć się dobrze w swojej skórze. Zatem jeśli chcemy poprawić wygląd swojej skóry, na początek zdecydujmy się na jeden z z niezwykle skutecznych zabiegów mało inwazyjnych.