Kobieca garderoba skrywa bardzo wiele ubrań, butów oraz dodatków wszelkiego rodzaju. Wiedzą o tym bardzo dobrze szczególnie panowie, którzy nie raz słyszą słynną kwestię: „Nie mam się w co ubrać!”. Nie jest to do końca prawda, bowiem zazwyczaj półki dosłownie „pękają w szwach”. Na usprawiedliwienie płci pięknej należy jednak stwierdzić, że nie tak łatwo zgromadzić cały, modowy arsenał. W szczególności tak, by służył niezawodnie na długie lata.

Jest wiele ubrań, które niejako zdobią kobietę. Szpilki, czy spódnice, można by długo wymieniać… Ale wśród nich niezaprzeczalną palmę pierwszeństwa dzierży sukienka! Nie ma bowiem innego elementu, który tak mocno podkreślałby atuty płci pięknej.

Jak to jednak w życiu bywa, trzeba wiedzieć, jaki krój, fason, a także deseń wybrać, aby zademonstrować cały urok! Podpowiadamy zatem, na co zwrócić uwagę, by wybrać odpowiedni „ciuszek”! I w jaki sposób sprawić, że będziemy wyglądać z klasą i urokiem!

Określ, jakim typem kobiecej sylwetki jesteś!

Zanim wybierzemy się na tak zwane „łowy” do galerii, czy butików, zróbmy mały eksperyment! Stańmy przed lustrem, najlepiej takim dużym, w którym zmieści się cała postać. Zróbmy to w spokoju, w domowym zaciszu. Najlepiej, gdy zaprezentujemy się w samej bieliźnie. Przyjrzyjmy się uważnie, jak prezentuje się sylwetka.

Warunek jest jednak jeden! Uciszmy od razu wewnętrznego krytykanta! Zamiast niego, dajmy przemówić bogini, którą skrywa każda kobieta! Popatrzmy na siebie tylko i wyłącznie łaskawym okiem! Początkowo może to być nie łatwe zadanie, zwłaszcza, gdy nadal na życiowych barkach dźwigamy kompleksy z przeszłości. Pamiętaj, że odrobina takiej praktyki nie zaszkodzi! A wręcz może tylko wzmocnić pozytywne myślenie o sobie.

Zaobserwujmy, czy kobieta będąca przed lustrem jest: wysoka, czy niska. Następnie popatrzmy , w którym miejscu jej sylwetka jest najwęższa. Dla jednych pań będzie to wyraźne wcięcie w talii. Inna natomiast uzna, że linia pod biustem jest wyraźniejsza. Zaobserwujmy i zanotujmy niezaprzeczalne atuty! Zapewne wśród atrybutów znajdą się: biust, biodra, talia, ramiona, czy nogi. Albo i wiele więcej. Obowiązkowo wymieńmy minimum trzy pozytywne punkty całej figury! Dopiero po tym zadaniu, można przejść do kolejnego punktu!

Każdy typ figury jest piękny, czyli o urokach kobiet

Istnieje wiele typów kobiecej sylwetki. Niejednokrotnie trudno jednoznacznie zawyrokować, którym typem się jest. Przedstawiamy te najbardziej popularne.

Gruszka

Panie określane jako figura gruszka posiadają mocno zarysowane, szerokie biodra. Do tego mogą mieć nieco masywniejsze uda. Cieszą się również zgrabną i uwypukloną pupą. Wyraźnie również odcina się talia. Patrząc całościowo, ramiona oraz piersi są zdecydowanie drobniejsze, niż reszta ciała.

Jabłko

Kolejna, niezwykle charakterystyczna, kobieca figura. Tutaj nie ma wyraźnie zaznaczonego pasa. Tali bowiem nie jest tu najważniejsza. W zamian za to są duże, jędrne piersi. Nawet nieco większy i czasem lekko wystający brzuszek można łatwo ukryć. Biodra natomiast są niezwykle apetyczne, a w połączeniu z długimi i smukłymi nogami, to już sprawia, że sylwetka jest atrakcyjna. Panie- jabłka bardzo często charakteryzują się także niezwykle szczupłymi nadgarstkami oraz kostkami, a także widocznymi ścięgnami Achillesa.

Klepsydra

To jedna z najbardziej pożądanych przez kobiety typów sylwetki. Linia barków oraz bioder jest taka sama. Natomiast talia posiada wyraźne i mocno zaznaczone wcięcie. To wszystko sprawia, że kobieta przypomina właśnie… klepsydrę! Zazwyczaj pupa u takiej pani jest również „na swoim miejscu”, czyli zaokrąglona tam, gdzie trzeba.

Poza tym istnieje wiele typów pośrednich. Określane są również takie sylwetki, jak: litera H, czy odwrócony trójkąt.

Podkreśl atuty

Gdy już bardzo dobrze znamy mocne strony figury, można z powodzeniem rozpocząć poszukiwania upragnionej części naszej garderoby. Z reguły powinno już, przysłowiowo, „pójść z górki”!.

Panie, które mają duży biust powinny, znacznie odważniej wybierać dekolty. Oczywiście wszystko zależy od okazji. Ale na pewno znajdzie się niejedno przyjęcie, na którym można zaprezentować się w najnowszej sukience. Szczególnie jabłka doskonale sprawdzą się w wycięciach typu V. Również odcięcie tuż pod biustem i luźniejsze poły materiału na brzuchu, optycznie wyszczuplą.

Gruszki natomiast powinny szukać czegoś dopasowanego w górnej partii, a mniej na samym dole. Zatem mile widziane są wszelkie drapowania, duże kokardy, czy bufiaste rękawy. Jednym słowem wszystko, co odciągnie skutecznie uwagę od masywniejszych ud oraz bioder.

Klepsydry (i panie o sylwetce gruszka) mogą wybierać kroje z wyraźnie zaznaczonym pasem. Sprawdzą się również paski, czy wielkie elementy dekoracyjne w okolicy talii. Warto ponadto poszukaj takiej sukienki, która posiada fabryczne przeszycie w tym miejscu.

Jeśli chodzi natomiast o sam materiał tylko klepsydry (ewentualnie bardzo zgrabne gruszki) mogą pozwolić sobie na dopasowane kroje. Rozwiązania te nie są promowane dla jabłuszek, ze względu na nieco mniej zaznaczoną talię. Jednakże, jeśli taka pani sama chce się przekonać na własnej skórze, droga wolna!

Co do barw nie ma jakiś specjalnych obostrzeń. Jednak, aby zniwelować lekką dysproporcję sylwetki, można się nimi posiłkować. Jabłuszkom dobrze będzie w kolorowych, skomplikowanych deseniach. Jednym słowem sprawdzi się wszystko, co nie przyciąga wzroku do brzuszka. Gruszki natomiast powinny mieć ciemniejszy dół, ale góra może nawet być biała!