Wypatrywanie odległej wiosny, zwłaszcza po długotrwałych, zimowych dniach, napawa człowieka dozą optymizmu. O to bowiem nietrudno, biorąc pod uwagę narodową skłonność do romantyzmu i melancholii. Zbliżające się przedwiośnie już od stuleci utożsamiane było z nadzieją, czymś nowym, narodzinami, miłością, a także zmianami. Ten ostatni czynnik bardzo często wykorzystują współcześnie domy mody oraz styliści, którzy co rusz lansują coś odważnego, czy kolorowego.

Wiosenne szaleństwo na nie jednej, kobiecej głowie…

Nie bez znaczenia jest również powiedzenie: „Kobieta, gdy chce coś zmienić w swoim życiu, zaczyna od włosów”. Zatem, jeśli decyzja o nowej fryzurze została podjęta, podpowiadamy, co jest modne w nowym sezonie! A także, co można uzyskać samodzielnie, a jakie uczesanie wymaga odwiedzin w salonie fryzjerskim!

Piękno włosa tkwi…. w szczegółach!

Nie jeden mężczyzna próbował podjąć się karkołomnego zadania zrozumienia kobiety. I, jak to zawsze bywa, nie rozwikłam tego, co znajduje się w kobiecym umyśle. Pewne jest jednak to, że panie bywają zmienne, dlatego warto przemyśleć nową fryzurę dziesięć razy, by później nie żałować!
Zazwyczaj, gdy zapytać statystycznego pana o preferencje, co do długości włosów, odpowiedzą, że zdecydowanie wolą dłuższe, niż krótsze. Jednakże włosy muszą być przede wszystkim zadbane! Nikogo nie oczarują zniszczone, zmatowiałe i rozdwajające się końcówki!

Zatem zanim dostaniemy się pod fryzjerskie nożyczki, warto najpierw dogłębnie nawilżyć i odżywić cebulki. Nie trzeba nawet przy tym wydawać dużej sumy pieniędzy, wystarczy to, co znajduje się w kuchni! Żółtko jajka kurzego, jogurt naturalny, awokado, banan, to wszystko może stanowić podstawę domowej maski do włosów! Istotne jednak, by produkty odpowiednio zaaplikować i potrzymać na pasmach przynajmniej 20-30 minut, dla lepszego efektu!

Włosom nie zaszkodzi również tak zwane „olejowanie”. Zabieg ten jest polecany każdemu, ale w szczególności paniom, których pasma są przesuszone i borykają się często z nadmiernym puszeniem i elektryzowaniem się fryzury. Pamiętajmy jednak, by wybrany olejek (na przykład: macademia, jojoba, czy z awokado) zacząć nakładać od końcówek, mniej więcej do wysokości płatka ucha. Lepiej nie aplikować go na sam skalp, ponieważ nie tylko mogą pojawić się trudności z jego wypłukaniem, ale i sama skóra może nadmiernie się przetłuszczać, a nawet wystąpić reakcja alergiczna!

Łagodne skrócenie pasm, czy efektowne cięcie?

Co roku światowe trendy fryzjerskie stale chcą czymś zaskoczyć, zaproponować zupełnie nowe rozwiązania paniom. W tym sezonie króluje parę rzeczy, zatem każda kobieta może tu znaleźć coś dla siebie!

Lob-czyli nie takie krótkie cięcie

Wyobraźmy sobie sytuację kobiety, która od lat nosi bardzo długie pasma (mniej więcej do połowy pleców, znudzona swoją fryzurą, pragnie je radykalnie skrócić…..I tu pojawia się problem! Bardzo mocno, czyli ile?! Można podawać w centymetrach, albo określać długość do ramion, podbródka, czy tuż za ucho… Ważne jednak, by przyjrzeć się uważnie swojemu kształtowi twarzy! Nie poleca się bowiem bardzo krótkiej fryzury dla pań o okrągłej buzi.

Lob jest świetnym rozwiązaniem dla pań, którym zdecydowanie korzystniej, w nieco dłuższych włosach. Standardowa długość sięga ramion. Fryzura ta sprawdzi się zarówno na pasmach bardzo prostych, jak i ze skłonnością do falowania. Również panie posiadające loki sprawdzą się w takim cięciu.

Fryzura typu Pixie to hit sprzed lat, który powraca w XXI wieku! To zdecydowanie cięcie dla kobiet odważnych, bardziej o typie chłopczycy i delikatnej, małej twarzy. Jednakże nawet kobiety o nieco okrąglejszej buzi, przy odpowiednich umiejętnościach fryzjerskich, mogą wyglądać modnie i zadziornie!
Pixie charakteryzuje bardzo mocne wycięcie w okolicach uszu, boków, a także tyłu. Całe „szaleństwo” odbywa się z przodu, albo nawet wręcz na grzywce. Według znawców fryzjerstwa to cięcie odmładza, zatem szczególnie polecana jest dojrzałym paniom. Dodatkową zaletą jest również łatwość modelowania. Wystarczy parę ruchów grzebieniem, ewentualnie utrwalenie lakierem, albo pianką i gotowe!

Nie róbmy tej metamorfozy w zaciszu domowym. Koniecznie odwiedźmy salon fryzjerski, gdzie zajmą się nami fachowcy!

Wyraźnie zaznaczony przedziałek

Współczesne fryzjerstwo nie tylko proponuje odważne cięcia, ale i coraz chętniej zachęca do promowania naturalnego skrętu, czy fal. Odchodzi się już od mocno wystylizowanych fryzur na co dzień.

Nawet bardzo długie włosy można ożywić za pomocą…przedziałka! To nie żart! Fryzjerzy zachęcają do przeczesywania pasm w każdą możliwą stronę- zarówno na środku, jak i bliżej uszu. Istotne jest jednak to, by przedziałek był mocno zaznaczony i równy od początku, do końca!

Dodatkowo, jak to zaobserwowano na ostatnich pokazach mody, modelki zakładały też pasma za uszy. Taka fryzura był często zestawiana z formalnymi strojami, zatem sprawdzi się również do pracy biurowej, czy w dyplomacji.

Niewymuszone fale

Dobra wiadomość dla pań, które są posiadaczkami niesfornych włosów z tendencją do podkręcania się końcówek! Taka fryzura bowiem to jeden z hitów najbliższego lata! Po raz kolejny promowane jest naturalne, niewymuszone upięcie.

Fale można bardzo szybko uzyskać nawet na prostych włosach. Wystarczy, że zawinie się je na grube walki, mniej więcej do długości ucha. A po pewnym czasie nieco je rozczesać. Mają być miękkie i swobodnie opadać.

Sprawdzą się na długich i półdługich włosach.